SEGEM Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı

01/04/2021 14:49
22 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı için başvuru tarihleri 1-30 Nisan 2021 tarihleri arasındadır.


Sigortag%c3%bcndemi segem

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Kişilerin teknik personel olabilmesi için Sigorta ve Reasürans Teknik Personel Sınavı’nda başarılı olmaları gerekmektedir.


Sınava ilk kez girecek olanlar HALK BANKASI'NDAN 204 TL; daha önceki sınavlara girip başarısız olanlar (26 Mart 2016 ve sonrasındaki sınavlar) GARANTİ BANKASI'NDAN 122 TL yatıracaklardır.

Daha önceki sınavlara sadece ücret yatıran ya da ücret yatırdıktan sonra form doldurmasına rağmen sınava girmeyen adaylar BAŞARISIZ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. Bu nedenle hatalı para yatırılması, sadece kişilere ek işlem yükü doğurmaktadır.

Yanlış ücret yatıran adayın, iade sürecini beklemeden doğru ücreti tekrar yatırıp, iade için dilekçeyle [email protected] adresine başvurması gerekmektedir. 

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
Online başvuru için lütfen tıklayınız...